Youtube Para Kazanma Sistemi

Youtube Para Kazanma Sistemi

Youtube para kazanma sistemi hakkında merak edilenleri cevaplıyoruz. Youtube’dan nasıl para kazanılır? Bu para kazanma işlemi nasıl gerçekliyor? Gibi kafalarınıza takılan soruların olduğunu biliyoruz. Bu konuya açıklık getirmek adına bu makalemizi hazırladık. Youtube para kazanma sistemini kavrarsanız, nasıl para kazanabileceğinizi anlayabilirsiniz.

Youtube’dan binlerce insan para kazanmaktadır. Kısaca anlatacak olursak bu kazanmakta olan insanlar, Youtube’ye videolar yüklüyorlar ve bu videolar izledikçe para kazanıyorlar. Youtube üzerinden para kazanma işlemi bu şekilde gerçekleşmektedir. Fakat bu video yükleyip para kazanan insanlar büyük emekler ile bu noktalara gelmişler. Şuan sıfırdan bir hesap açıp video yükleseniz izlenmesi pek bir şey olmaz. Bu para kazanan arkadaşlar yıllardan beri videolar yüklemektedirler. Videolar derken sıradan videolar değil. Mesela sanatçılar şarkılarını yüklüyorlar çok izleniyorlar ve para kazanıyorlar. Yotuber denilen arkadaşlar kendi ilginç videolarını yüklüyorlar çok izleniyorlar ve para kazanıyorlar. Bu işlem bu şekilde gerçekleşiyor.

Şuan dışarıyı çekip Youtube’ye yükleseniz kim izler? Kimse izlemez tabii ki. Videoların bir amacı olmalı. İlginç videolar olabilir. Spor videolar olabilir, yani insanların ilgisini çekecek şeyler olmalı. Sıradan şeyleri izlemek için kimse Youtube’ye girmiyor.

Para Kazanma İşi Nasıl Oluyor?

Yotube para kazanma sistemi hakkında biraz bilgiler verelim. Youtube’ye hesap açıp video yüklemeye başlayabilirsiniz. Ardından attığınız videolar 10.000 tıklamayı geçerse para kazanmaya başlarsınız. Fakat bu para yüksek bir miktar olmaz. Çünkü Youtube için 10.000 çok az bir rakam. Ortalama 1 milyon izlenen video 1.000 TL getirmektedir.

Youtube’ye kaydolduktan sonra Google Adsense hesabı açmalısınız. Youtube parayı bu Adsense hesabına yatırır. Adsense hesabı açtıktan sonra gelirinizi anbean görebilirsiniz. İzlenme oranlarınızın artması ile birlikte gelen paranında arttığını göreceksiniz. Google Adsense hesabı açarken sizden hesap numarası istenilecek. Girdiğiniz hesap numarası üzerinde bu ay kazandıklarınız bir sonra ki ay yatırılacaktır. Adsense hesabı açtıktan sonra Google sizlere Adsense hesabınızın onaylanması için bir posta gönderecektir. Bu postanın gelmesi 10 15 gün arasında değişmektedir. Bu arada da videolar yükleyerek izlenmenizi arttırmaya bakmalısınız.

Ne kadar çok izlenirseniz o kadar çok para kazanacağınızı unutmayıp, buna göre ilginç fikirler ve insanların ilgisini çekecek videolar hazırlamalısınız. Youtube’nin telif haklarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Youtube Kaç Aboneden Sonra Para Veriyor? başlıklı makalemizde iş fikirleri, yeni iş fikirleri ve youtube ile para kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ