Yalova Üniversitesi Personel Alımı

Yalova Üniversitesi Personel Alımı

Yalova Üniversitesi Personel Alımı

Biraz önce yayınlanan bir ilan ile Yalova Üniversitesi personel alımı yapacağını duyurdu. Bu duyuru Devlet Personel Başkanlığı sitesi tarafından yayınlayarak halka duyurmuş oldu.

Yalova ilimiz Marmara bölgemizin güzel şehirlerindendir. Tercih edilebilecek bir yerdir.

YALOVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemize bağlı birimlere 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu Kanunu dayalı olarak çıkartılan yönetmenlik hükümlerine göre öğretim üyeleri alınacaktır.

Doçent kadrosuna başvuran adaylar: 2547 sayılı Kanun’un 25. maddesinde belirtilen şartlar ile Anbilim Dalı ve başlıca araştırma eserini belirttikleri başvuru formlarına özgeçmişlerini, 1 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, doçentlik belgelerini, merkezi yabancı dil sınavı başarı belgesi, bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayan dört nüsha dosyayı Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran adaylar: Anabilim dalı ve Yabancı Dillerini belirten dilekçelerine yüksek lisans, doktora ve Yabancı Dil belgelerini, kısa özgeçmişlerini, bilimsel çalışmalarını ve 1 adet fotoğrafı kapsayan dört nüsha doyayı Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir. Yardımcı Doçent kadrosuna başvuranlara 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri gereğince Üniversitemizce yabancı dil sınavı yapılacaktır.

Not :

1- Doçent kadroları daimi statüdedir.

2- Müracaat süresi, ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür.

3- Posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

4- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurula denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

5- Adaylar, müracaatla ilgili her türlü bilgiyi Rektörümüz Personel Daire Başkanlığı’ndan sağlayabilirler.

6- Kadrolara müracaat eden adayların Yalova Üniversitesi Senatosu tarafından kararlaştırılan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen ”Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerinde” belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Bu kriterlere uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Adaylar söz konusu kriterler ekinde yer alan formları doldurup başvuru formuyla birlikte teslim etmeleri gerekmektedir.

7- Adaylar başvuru formuna, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine, atama ve değerlendirme formlarına Üniversitemiz http://yalova.edu.tr/oui adresinden ulaşabilirler.

8- Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar ile daha önce çalışıp ayrılanlar çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ve ayrıntılı Hizmet Belgesi’ni başvuru belgesine ekleyeceklerdir.

9- Tüm adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.

Kaynak: http://www.dpb.gov.tr

Diğer personel alımı haberleri için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Direkt Satış Temsilcisi Alınacaktır başlıklı makalemizde banka iş ilanları, banka personel alımı ve banka personel alımları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ