Vakıflar Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Evet arkadaşlar bugün yayınlanan personel alımları haberlerinden bir tanesi de Vakıflar Genel Müdürlüğü Personel Alımı haberi oldu. Sizler için hemen haberimizi hazırladık. Devlet Personel Başkanlığı sitesinden bugün yayınlanan ilan ile personel alımı gerçekleştirileceği belirtildi. İşte o yayınlanan ilan sizlerle!

T.C

BAŞKANLIK

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4. maddesinin ( B ) fırkası kapsamında, 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre istihdam edilmek üzere, ayrıntıları aşağıda belirtilen 6 Mimar ve 6 Mühendis (İnşaat) alınacaktır.

GENEL ŞARTLAR:

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak

2) Sağlık durumu iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk şartlarına elverişli olmak.

3) ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

4) Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya tecilli olmak

5) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

ÖZEL ŞARTLAR:

1) En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin ilgili bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ:

1) Başvurular, 11/09/2017 – 22/09/2017 tarihleri arasında Genel Müdürlüğünün internet sitesinde (www.vgm.gov.tr) yayınlanacak ”Başvuru Formu” doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır.

2) Adayların fotoğrafları ve diplomalarını elektronik ortamda taratıp başvuru formuna eklemeleri zorunludur.

3) Sadece internetten yapılan başvurular geçerli olup, ilanda belirtilen şartları taşımayan ortamda meydana gelebilecek aksaklıklardan dolayı, adayların başvurularını son güne bırakmamaları gerekmektedir.

4) Adaylar, başvuru sırasında sadece bir birimi tercih edebilecektir. Birden fazla tercih eden adayların başvuru kabul edilmeyecektir. Adayların eşit puana sahip olmaları durumunda, diploma tarihleri itibariyle daha önce mezun olmuş olana, bunun da aynı olması halinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

5) Yedek listede yer alan adayların hakları, sonuçların ilan tarihini takip eden 6 ay için geçerli olup, daha sonraki alımlar için müktesep hak teşkil etmez.

6) Sözleşmeli olarak istihdam edilecek personelin bu ilanda ve ilgili mevzuatta belirtilen şartları taşımadığının tespiti halinde, başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Ayrıca başvuru şartlarını taşımadığı daha sonradan tespit edilenlerin sözleşmeleri tazminatsız ve bildirimsiz feshedilecektir.

7) İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır.

8) Gerçeğe aykırı belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilenler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak, haklarında yasal işlem yapılarak, atamaları yapılmış ise iptal edilecek ve Genel Müdürlük tarafından kendilerine bir ücret ödenmiş ise yasal faizi ile birlikte tahsil edilecektir.

9) İşe alınacak adaylar, yerleştirme sonuçlarının kendilerine duyurulduğu tarihten itibaren işe başlamak için istenecek belgeleri tamamlayarak, belirlenecek süre içerisinde Genel Müdürlük İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına teslim edeceklerdir.

YERLEŞTİRME VE SONUÇLARININ DUYURULMASI:

1) Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2’nci maddesinin birinci fırkasının (b) bendi kapsamında, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın, 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türüne göre en yüksek puana sahip adaydan başlamak üzere sıralama yapılır. Her unvan ve atama yapılacak birim için kontenjan adedinin 2 aktı kadar yedek liste belirlenecektir.

2) Yerleştirme sonuçları, Genel Müdürlüğünün internet sitesinde (www.vgm.gov.tr) duyurulacak olup, ayrıca kişilerin adreslerine posta ile tebligat yapılmayacaktır.

İLETİŞİM ADRESİ

Vakıflar Genel Müdürlüğü

İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı

Milli Müdafaa Cad. No:20 Kızılay/ANKARA

www.vgm.gov.tr

0 (312) 415 54 61

0 (312) 415 51 03

Kaynak: http://www.dpb.gov.tr

Diğer personel alımı haberleri için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Savunma Sanayi Müsteşarlığı Personel Alımı başlıklı makalemizde iş, iş haberleri ve iş ilanı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ