Ücretsiz Vatandaşlık Veren Ülkeler Hangileri?

Ücretsiz Vatandaşlık Veren Ülkeler Hangileri?

Vatandaşlık Veren Ülkeler Hangileri

Bir ülkeye göçmen olarak gitmek ve onun kendi vatandaşını almak sanıldığı kadar kolay bir iş değil. Birçok ülke zorlu şartlar sunarak ve yüklü miktarda paralar isteyerek vatandaşlık vermektedir. Bunca zorluk çıkaran ülkelere rağmen parasız vatandaşlık veren ülkeler de bulunmaktadır.

İngiltere

Bu ülkelerde birisi İngilteredir. Parasız olarak vatandaşlık veren ülkelerden biri de İngiltere’dir. Avrupa Birliği’nin temelinde olan İngiltere Avrupa Birliği’nden ayrılmasına rağmen hala cazip ve gözde olan bir ülke olmaya devam etmektedir. 1963 yılında yapılmış olan Ankara Antlaşması ile ülkemizden yapılan başvurularda gerekli şartların sağlanması halinde parasız vatandaşlık veren ülkelerden biri İngilteredir. İngiltere’den parasız vatandaşlık almak için bir kişilik bile olsa bir ticari işletme kurmak yeterli olacaktır. Bunun dışında zorluk çekmeden günlük yaşam içerisinde hayatını devam ettirebilecek kadar İngilizce bilmek de aranan şartlar arasında bulunmaktadır. Bu şart olmasa bile oraya gidip dil bilmeden yaşamak pek mümkün değil. İngiltere’de iş kurmak için yeterli birikime sahip olanlar ve gerekli diğer şartları taşıyan kişiler İngiltere’nin cazip yaşantısına katılma şansı bulunmaktadır.

İspanya

İngiltere kadar şartları çok kolay olmasada bir diğer ülke İspanyadır. Maddi kriz yüzünden büyük sıkıntılar çeken İspanya, ülke sınırları içerisinden 500.000 euro vererek gayrimenkul satın alan kişilere ilk önce geçici olarak oturum izni veriyor sonra satın alınan gayrimenkulün belli bir süre satılmaması koşulu ile kalıcı oturum izni ve son aşamada ise ücretsiz vatandaşlık veren ülkeler arasında yer almaktadır. Avrupa’nın en çok turist çeken ülkelerinden biri olan bu ülke uygun şartları taşıyan kişiler için cazip bir seçenek olmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri

Bir diğer ücretsiz ve diğer ülkelere göre vatandaşlık alması kolay olan ülke Amerika Birleşik Devletidir. Amerika Birleşik Devletleri her sene Green Card çekilişi ile ücretsiz olarak vatandaşlık imkanı sunmaktadır. Green Card çekilişinde Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamaya hak kazanmış olan talihli  kişiler 5 yıllık süre içerisinde en az 2.5 sene Amerika’da ikamet ederlerse Amerikan vatandaşlığı almaya hak kazanmış olacaklardır. İşte ABD’nin şartları  da böyle. Yurtdışı iş ilanları hakkında bilgi almak isteyenler bizleri takip etmeye devam etsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Merlinsab dedi ki:

    Çok açıklayıcı bir haber olmuş teşekkür ederiz…

  2. yahya dedi ki:

    meslegım erkek berberlıgı 30 yasım 20 yıllık erkek berberıyım berberlık baba meslegım ustalık ve kalfalık dıplomam var ayrıca turızmde calıstım ıngılızce ve arapça bılıyorum yurtdısında calısmak ıstıyorum

BİR YORUM YAZ