Oda Kiralama İşiyle Para Kazanmak

Oda Kiralama İşiyle Para Kazanmak

Oda Kiralama İşi Sayesinde Nasıl Para Kazanılır?

Bir diğer para kazanma yollarından biri olan oda kiralama işini sizlere tanıtacağız. Ek gelir elde etmenin bir diğer yolu oda kiralama işidir. Günümüzde oldukça popüler olan ek iş yöntemlerinden biri olan oda kiralama ile günlük olarak para kazanabilir ve bu işi sürekli hale getirerek kısa zaman içerisinde ihtiyacınız olan parayı kazanma şansınız olabilir. Diğer evde ek iş ilanları için EVDE EK İŞ yazısına tıklamanız yeterli olacaktır.

Yabancı ülkelerde sıklıkla yapılan oda kiralama yöntemi, ülkemizde de yapılabilmektedir. Özellikle büyük şehirlerde gelirisi yüksek olmaktadır. Odada kalacak insanı siz seçeceksiniz ister bayan ister erkek bu size kalmış. Bu işi yapmadan önce gerekli bir izin alıp almayacağınızı merak ediyorsanız, herhangi bir izin almanıza gerek yoktur.Oda kiralama işini gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Ben etrafımda çok kişi tanıyorum bu işi yapan. Kulağa ismi az para getirir gibi gelse de geliri yüksek olabiliyor. İstanbul, İzmir vb büyük şehirlerde bir oda 500 600 TL gibi bir miktara kiralanabiliyor.

Oda Kiralama İşi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ek gelir elde etmek istiyorum ve evimi kiraya değil odalarını kiraya vermek istiyorum diye düşünüyorsanız haberimizi okumaya devam edin. Evinizde boşta duran oda veya direkt kiraya vermek istediğiniz ev varsa, oda kiralama işini yaparak ek gelir kazanma şansınız olacaktır. Bu haberin altına kiralamak istiyorsanız veya kiralık oda arıyorsanız yorum olarak yazabilirsiniz.

Tabii bu işi yaparken odalarınızı kimlere kiraladığınıza dikkat etmelisiniz ki sorun yaşamayasınız. Odanızda kalacak olan kişiyi siz seçeceksiniz. Bu kişinin güvenilir olmasına ve eşyalarınızı çalmayacağına dikkat etmelisiniz. Kiralamayı düşündüğünüz odada olması gerekenler: yatak, halı, dolap ve bir masa yeterli olacaktır. Odanızda kalmak isteyen kişiler, ısınmaya da oldukça önem vereceğinden bu hususa dikkat etmeli ve ısınma sistemlerinizi oda kiralama işine girmeden önce ayarlamalısınız. Mesela bir eviniz var bütün olarak kiraya verdiğinizde atıyorum 1500 tl. 3 Odası bulunsa evin 3 oda da 2 şer kişi kalsa evde toplam 6 kişi kalacak demektir. 6 kişinin her birinden 400 tl aldığınızda 2400 tl yapar. Bu iş İstanbul, Ankara, İzmirde çok bulunmaktadır.

Ben kendimden örnek verecek olursam bu şekilde istanbulda konaklama yapmıştım.

Oda Kiralamadan Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Para kazanmanın popüler yollarından ve ek kazanç fırsatlarından biri olan oda kiralama yöntemini tercih etmeden önce odanızın temiz olduğundan ve kullanılabilir olduğundan emin olmalısınız. Tabi ki odanın temiz olması gerekir. Odanızı kiralayacağınız kişiler ile aynı evi paylaştığınızda yemek masraflarını da bölüşebileceğinizi unutmayın! Tabi isterseniz bu konuyu konuşup başka türlü de yapabilirsiniz bu size kalmış bir şey. Bu masrafların hepsini oda fiyatına yansıtabileceğinizin farkında olunmalı. Bu işi yaparken evinizin merkezi bir konumda olmasına dikkat etmekte fayda var. Kimse kim gelip oda da kalır diye düşünmeyin. İstanbul İzmir Ankara gibi şehirlerde zorunluluktan dolayı bu iş tercih ediliyor. Ben tercih etmek durumunda kalarak oda da kalmıştım ve 600 tl ödemiştim. Gerisini siz düşünün…

Yorum kısmına mailinizi ve bilgilerinizi yazarak Evde Ek İş Veren Firmaların sizlerle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz. Telefon numarası yazmayınız.

Bir önceki yazımız olan Cezayir İş İlanları başlıklı makalemizde cezayir de işçi alımı, cezayir de maaşlar ve cezayir inşaat işçi alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ