KYK Burs ve Kredi Başvuruları Ne Zaman?

KYK Burs ve Kredi Başvuruları Ne Zaman?

KYK Burs ve Kredi Başvuruları Ne Zaman?

Lys başvuruları açıklandı, KYK yurt başvuruları açıklandı. Peki ya burs başvuruları ne zaman olacak? Üniversite öğrencileri burs başvuruları hakkında bazı sorulara cevap arıyor. KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? 2017 KYK başbakanlık burs başvuruları ne zaman ve nasıl yapılacak? Burs ve krediler kaç lira? İşte bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

Sizlere en güncel iş fikirleri, iş ilanları, personel alımı ilanlarını, güncel haberler, evde ek iş ilanlarını, işkur ilanları ve yurtdışında iş ilanları gibi iş ilanlarını aramaya, sunmaya devam ediyoruz.

Burs başvuruları ile ilgili bilgiler ve haberler kurumun resmi internet sitesi kyk.gov.tr üzerinden ilan edildi mi? Kredi Yurtlar Kurumu dışında pek çok dernek ve vakıf da öğrencilere burs imkanı sunuyor, önceki haberlerimizde karşılıksız burs veren kurumlar diye haber yapmıştık. Kırmızı yazıya tıklayarak bakabilirsiniz. Hangi kurumlar burs vermektedir? Kredi ve Yurtlar Kurumu burs başvurularının ne zaman gerçekleşeceği ile ilgili resmi açıklama yapıldı mı?

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? sorusu da uzun süredir bir çok öğrencinin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Üniversiteye gidecek tüm öğrenciler (DGS dahil) netleştiğinde başvurular başlayacak. Önümüzdeki günlerde burs başvurularının başlaması muhtemeldir.

KYK BURSLARI NE KADAR?

2017 Ocak itibari ile KYK Burs ve Kredileri, 25 TL bir artış ile 450 Türk Lirası olarak bu ücret belirlendi. Bu sene zam oranı geçtiğimiz yıla göre çok az bir miktar oldu. 2016 yılında KYK Burs ve Kredileri 70 TL kadar bir zam olmuştu ve 400 TL’ye çıkmıştı. 2017’de ise KYK Burs ve Kredi tutarı 425 TL’den 450 TL’ye yükseldi bu oran oldukça az bir oran.

KYK YURTLARI İÇİN YEDEK YERLEŞTİRMELER NE ZAMAN?

Öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için ilk üç yedek yerleştirme tarihi de duyuruldu. İlana göre ilk yedek yerleştirme 11 Eylül’de, ikinci yedek yerleştirme 14 Eylül’de, üçüncü yedek yerleştirme ise 18 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek. Ayrıca yıl içerisinde hizmete açılacak yeni yurtlara da kurumsal İnternet sitesinden duyuru yapılacaktır. Yurt başvurusu alınarak öğrenciler yurtlara yerleştirilmeye başlanılacaktır.

Yurt kazanan öğrencilerin kendilerine verilen zaman içerisinde öncelikle Ziraat Bankası şubelerinden, ATM’lerinden veya http://yurtkur.gsb.gov.tr adresinde yer alan e-ödeme ekranından ilk kayıt ücretini ödemeleri gerektiğini hatırlatalım.
İlk kayıt ücreti içerisinde güvence bedeli, gün bazında yatak ücreti ve yurt kimlik ücreti gibi bazı şeyler yer almaktadır. KYK yurtlarının aylık ücretleri, 168 TL ile 285 TL arasındadır. KKTC yurtlarında bu rakam 300 TL civarında olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Karşılıksız Burs Veren Kurumlar başlıklı makalemizde burs, burs 2017 ve burs başvuruları 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ