Karşılıksız Burs Veren Kurumlar

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar

Yeni yılın başlamasıyla üniversite öğrencileri okurken maddi destek ihtiyacını giderebilmek adına burs almanın yollarını aramaya başladı. Biz de karşılıksız olarak burs veren kurum ve kuruluşları öğrenciler için araştırıp bulduk.  Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği yerleştirme sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Bir çok öğrenci kayıtlarını yaptı bazıları da yapmak üzere. Üniversiteli olan öğrenciler şimdi de yurt ve burs için araştırmalara başladı. Hayırsever bir çok kurum ve kuruluş öğrencilere belli şartlar sağlandığı takdirde geri ödemesiz yani karşılıksız burs olanağı sağlıyor. Öğrenciler üniversiteyi kazandıktan sonra eğitimlerini tamamlamak için bir geçim kaynağına bir ek gelire ihtiyaç duyuyor. Bunlar için de gözler karşılıksız burs verecek kurumları arıyor.

HANGİ KURUMLAR KARŞILIKSIZ BURS VERİYOR?

Burs veren kurumlar

TÜRKİYE DİYANET VAKFI: Her yıl yaklaşık olarak 240 bin öğrenciye burs imkanı sağlıyor. Diyanet burs alacak öğrenciler için vatandaşlardan yardım aracılığıyla bu bursu karşılıyor.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ: Bu dernek bursu her yıl çok fazla sayıda öğrenciye veriliyor. Her yıl yenilenen başvurulara öğrenciler okudukları ilin ADD şubelerinden başvuru yapabilir.

TÜRK EĞİTİM VAKFI TEV: Burs her yıl binlerce öğrenciye verilmektedir. Vakıf ayrıca kız öğrencilere yurt bursu, YGS-LYS puan türlerinde ilk 5 bine girmiş öğrencilere ayrı bir burs başvurusu için fırsat tanıyor.

VEHBİ KOÇ VAKFI: Her yıl binlerce öğrenciye burs veren vakıfın başvuruları online olarak 1-31 eylül tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleşiyor.

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ: Dernek her yıl çok sayıda öğrenciye 150 ile 200 lira arasında değişen fiyatlarda burs imkanı sağlıyor. Burs başvuruları 20 eylül ile 10 ekim arasında yapılmaktadır.

TÜBİTAK: Kurum hemen hemen her eğitim düzeyindeki öğrenciye burs sağlıyor.

MİLLİ EĞİTİM VAKFI: 35 yıldır öğrencilere burs  veren vakıf her yıl çok sayıda öğrenciye karşılıksız burs imkanı tanıyor.

İSTANBUL TİCARET OFİSİ İTO: Her yıl yüzlerce öğrenciye burs veriyor. Bugüne kadar 16 binin üzerinde öğrenciye burs veren kuruma başvuruda bulunabilirsiniz.

YEKÜV: Başarılı fakat maddi imkanların zorluğundan dolayı eğitimini devam ettirmekte zorlanan öğrencilere burs veren vakıf, her yıl belirlenen şartlarda öğrencilere burs olanağı sağlamaktadır.

Alarko Holding,

Toplum Gönüllüleri Vakfı

Şahinler Holding

Sema Yazar Gençlik Vakfı

Mehmet Zorlu Vakfı,Anadolu Vakfı

Hüsnü Özyeğin Vakfı

İstanbul Sanayi Odası Vakfı gibi kurumlarda karşılıksız burs veriyor.

Diğer Gündemdeki haberler için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan KYK Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı başlıklı makalemizde kyk, kyk sonuç ve kyk yurt hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Seval Çalışkan dedi ki:

    Merhaba bursa şehrinde baş vurabileceğim kurum hangisi ve adresi varmıdır teşekkürler. Karşılıksız Burs Veren Kurumlar

BİR YORUM YAZ