Bu İşleri Yapanlar Kazanıyor!

Bu İşleri Yapanlar Kazanıyor!

Bu İşleri Yapanlar Kazanıyor!

Şimdi sizlere iş fikirleri sunacağız ve bu işleri yapanlar kazanıyorlar. Girişimcilik yapmayı bekleyen bir çok insan bulunuyor. Acaba hangi işe atılsam diye düşünmekte olan bir çok insan için artık çok bilinmeyen fakat getirileri yüksek olan yeni iş fikirleri altında sizlere makaleler paylaşacağız. Sermayesi iş fikirleri olarak da algılayabilirsiniz fakat illaki ufakta olsa bir sermaye gerektirebilir. İş fikirleri girişimcilik kategorilerine bakalım.

Devlet Teşvikli Bombus Arısı Üretmek

Bombus arısı artık tarım alanında çok gerekli olmaktadır. Devlette tarıma önem verdiğinden bu arıların üretilmesini istemektedir. Bombus arısı üreticileri gittikçe artmaktadır. Hormonlu üretime karşı uygulamalarda kullanılan arıya olan talep gittikçe artmaktadır. Daha ayrıntılı şekilde bu konu hakkında araştırma yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çekirdeksiz Limon Üretimi

Çok yeni bir iş alanı ortaya çıktı. Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu tarafından geçtiğimiz günlerde çekirdeksiz limon üretilmişti. Yurtdışına satılması planlanan bu limon için bir çok girişimci şimdiden fikirler geliştirmeye başladı bile.

Su Piresi Üretimi

Su pireleri akvaryumun olmazsa olmazlarından bir hal almış durumdadır. Canlı yem şeklinde kullanılmaktadır. Su pirelerini akvaryumculardan temin etmek mümkündür. Bir poşet su piresi 5 TL gibi miktarlardan satılabilmektedir.

Altın Çilek Üretimi

Altın çilek hakkında bir çoğumuzun fikri bile yok. Altın çilek geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın alırken görüntülenmesi ile popülerleşmişti. Ardından daha net bilgiler gelmeye başlamıştı. Örneğin kilosu 90 lirayı bulabilen bu çilek çok talep görmekteymiş. Avrupa bu çileğe talep gösteriyormuş.

Organik Ayran Satışı

Bilindiği üzere artık etrafımızda organik şeyler neredeyse yok olacak şekle geldiğinden artık herkes organik ürünler aramaya başladı. Sağlık sorunlarının artması organik ürünlerin azalmasına bağlanmaktadır. Bu yüzden her şeyin organiğine olan talep aşırı artmış görünüyor. Organik ayran ise bir çok insan tarafından tercih edilmeye başladı. Bir litre organik ayranın fiyatı 3-3,5 TL civarındadır.

İsviçreli Saanen Keçisi Satışları

Bu keçi türü hem kolay beslenimi ile hemde süt verimliliği ile ünlü bir keçidir. Bu keçiyi alıp besleyip satması çok karlı bir iştir. Bu işi bir çok insan yapmaktadır. Kendi kendisine bakabilecek türden bir keçidir. Oğlakken 500 TL gibi bir miktara satılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları 363 Personel Alımı Yapıyor başlıklı makalemizde devlet demiryolları iş ilanları, devlet demiryolları personel alımı ve tcdd memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ