İş Fikirleri

İş Fikirleri

İş Fikirleri

İş fikirleri hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Her birey kendi işinde çalışmak ister. Başkasının patron olduğu yerde emir alma bize koyabilir. Patronunuz sizden genç ise bu durum daha da önemlidir. Patron olduğunuz zaman iş size aittir. İster yaparsınız ister yapmazsınız yada başka güne erteleyebilirsiniz. İşçi olduğunuz zaman bu  durum söz konusu değildir. Yeni iş fikirleri bulan insanlar sadece fikirde kalmayıp uygulama koydukları olmuştur. Kimisi yeni işine tutunmuş kimisi de tutunamamıştır. Sizde girişimci ruhunuzu ortaya çıkararak yeni iş sahibi olabilirsiniz. Girişimci iş fikirleri örneklerini verdiğimiz yazımız okumaya devam ederseniz yeni ve ilginç iş fikirleri ile tanışabilirsiniz.

Solucan Gübresi İmalatı

Duyduğumuzda çok iğrenç gelse de bu işten para kazanan insanların var olduğunu biliyoruz. Dünya çapında özellikle Amerika’da yaygın olarak yapılan solucan gübresi imalatı oldukça gelir elde etmemize fırsat sunuyor. Sermayesiz iş fikirlerinden olduğu için belli bir birikimi olamayan kişilere çok uygun bir iştir. Sermaye sadece bir miktar toprak ve 50, 100 adet solucan. Bu kadar az solucan ne kadar gübre üretir demeyin. Solucanlar çok hızlı üreyen hayvanlar olduğu için 1 ayda sayıları 2 katına çıkabiliyor. Bir oda büyüklüğünde, ortalama 20 metrekarelik alan bu işi yapmanız için yeterlidir. Dünyada büyük rağbet gören solucan gübresi kozmetik sanayisinde kullanılıyor ve kilo başına büyük paralar  veriliyor  .

Freelance İşler

İş fikirleri girişicilik ruhunuza bağlıdır. Evde oturduğunuz yerden bilgisayar başında para kazanabilirsiniz. Bu nasıl olacak, bilgisayar korsanlığı mı yapacağım diye düşünmeyin. Milenyum çağındayız ve aklınıza gelebilecek her şey internet üzerinden yapılabiliyor. İnternette sayısız site ve sayfa var. Bunlar sitelerinin tanıtımı, reklamı yada içeriğini arttırmak için görsel photoshop ve video mantajlama işlerinden anlayan teknik elemanlara ihtiyaç duyuyorlar. Photoshop ve montajlama işlerinde anlıyorsanız internetten iş ilanlarına bakıp istediğiniz montaj işini alabilir karşılığında para kazanabilirsiniz. İşinizi zevk alarak yapıp para kazanmak, üstelikte evinizde hiçbir resmi kıyafet olmadan çalışabilirsiniz. Geleceğin işleri arasında yer alan bu sektöre gerçekten ilgi çok fazla. Aldığınız işi sevmediniz mi yada alacağınız  parayı az mı buldunuz bu durumlarda işi bırakabilir başka iş alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İlginç İş Fikirleri başlıklı makalemizde değişik iş kolları, ilginç iş fikirleri ve ilginç işlerden para kazananlar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nurcan dedi ki:

    Ankara eryaman da oturuyorum her türlü paketleme ve montaj yaparız gerekirse ekip kurarım evim müsait acil işe ihtiyacım var

BİR YORUM YAZ