İş Bankası Personel Alımı Haberi

İş Bankası Personel Alımı Haberi

İş Bankası Personel Alımı Haberi

 İş Bankası Personel Alımı, geniş şube ağıyla önemli bir iş alanı oluşturan bankalardan birisidir. Belirli zamanlarda personel alımları yapan banka, İnternet sitesi üzerinden personel alımı yapacağını duyuruyor.

Sizlere en güncel iş fikirleri, iş ilanları, personel alımı ilanlarını, evde ek iş ilanlarını, işkur ilanları ve yurtdışında iş ilanları gibi iş ilanlarını aramaya, sunmaya devam ediyoruz.

Üniversitelerin 4 yıllık programlarından mezun olan ya da son sınıfta bulunan kişiler bu ilanlara başvurabiliyorlar. İş Bankası 2017 yılı içerisinde son olarak Temmuz ayında personel alımı yapmıştı. Şu sıralarda ise yapılan sınavın sonuçları adaylara sunuyor. Toplamda 17 farklı şehre memur alımı yapan İş Bankası, yazılı ve sözlü sınav aşamalarıyla adayları mülakattan geçirip işe alıyor. Banka iş ilanları zaman zaman personel eksikliğini gidermek amacıyla yapılmaktadır. Banka personel alımı ilanları sayfamızda güncel şekilde paylaşılmaktadır.

İş Bankası Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası üzerine yapacağınız personel alımı başvuruları direkt olarak İnternet sitesi üzerinden yapılıyor. Bu başvuruyu yapabilmek için öncelikle TC kimlik numarası ve size verilen bir şifre ile sisteme girerek özgeçmiş bilgilerinizi yazmanız gerekiyor. Özlük bilgilerini sisteme kaydetmeyen kişiler bu başvuruları gerçekleştiremez. Başvuru yapabilmek için bankadan bankanın istemiş olduğu gerekli sınav ücretini de yatırmanız gerekiyor. Ardından İnternet üzerinden başvuru yapma hakkı kazanmış oluyorsunuz. Bunun ardından banka sizi ilgili şehirlerdeki merkezlerde sınava alır.

İş Bankası Personel Alımı Şartları Nelerdir?

İş Bankası personel alımı ile ilgili pozisyona göre belirlenen şartlar her zaman değişiklik gösteriyor. Ancak değişmeyen genel şartlar tabiiki de bulunmaktadır: TC vatandaşı olmak, 4 yıllık programdan mezun olmak ve herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak bunlara örnektir.

İş başvurularında ilgili pozisyona göre belirlenen yaş sınırı değişiyor. Ancak genel olarak 1987’nin altındaki kişiler iş başvurularına katılamamaktadır. İlgili iş alanlarına göre belirlenen kriterler de dönem dönem değişebilir. Örneğin uzman yardımcılığı kadrosu ile gişe görevlisi kadrosu arasındaki şartlarda farklılık oluyor. Tüm bu şartlar için sitenin resmi adresinden yapılan duyuruları takip etmeniz gerekmektedir.

İş Bankası 2018 Yılında Personel Alımı Yapacak mı?

İş Bankası Personel Alımı 2018 yılı itibariyle yeni açılan şubeler düşünüldüğünde personel alımı da devem edecektir. Temmuz ayında yapılan son alımdan sonra bu yıl içerisinde İş Bankasının başka bir alım yapıp yapmayacağı konusunda henüz net bir bilgi bulunmamaktadır. Bankanın personel alımlarını takip etmek için en güvenilir kaynak bankanın resmi sitesidir. Banka iş ilanları yalnızca İş Bankası resmi adresinden ilan edilir. Tabi ilan edildiği an bizde haber olarak sizlere sunacağız. Bunun için bizi de takip etmeniz gerekmektedir.

İş Bankası Sınavları

İş Bankası personel sınavları iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada adaylar yazılı sınava girmektedirler. Bu sınavdan gerekli puanı alan adaylar banka tarafından ikinci aşama olan sözlü mülakata tabii tutulurlar. Her iki aşamadan da yeterli puanı alan adaylar işe alınmaya hak kazanmış demektir.

Diğer personel alımı haberleri için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Yeni Bir İş İçin Önerilerimiz başlıklı makalemizde akıllı saat işi, girişimci ve girişimcilik hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ