Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 425 Kamu Personeli Alımı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 425 Kamu Personeli Alımı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 425 Personel Alımı Yapıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı oluşan boşlukları doldurmak adına 425 memur alımı yapacağını duyurdu. Devlet Personel Başkanlığı sitesi tarafından yayınlanan ilan ile 425 personel alımı gerçekleştirilecek. Yayınlanan memur alımı ilanının detayları sizlerle. Gümrük ve Ticaret Bakanlığının alım yapacak olduğu 425 memurluk kadrolarına baktığımızda;

425 Memur Alımı Yapılacağı Kadrolar

  • 25 Avukat
  • 50 Memur
  • 50 Tüketici Hakem Heyeti Raportörü
  • 300 Muhafaza Memuru

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının alım yapacağı pozisyonlar yukarıda belirttiğimiz şekildedir.

Başvurular İçin Aranan Şartlar

425 memur alımı ilanını incelediğimizde bazı şartların arandığını görmekteyiz.

  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde geçen şartları taşıyor olmak
  • 2016 yılı KPSS P3 puan türünden en az 70 almış olmak

Bazı özel şartlarda aranmaktadır. Başvuracağınız pozisyona göre değişmekte olan bunun için vereceğimiz linke tıklayıp bakabileceksiniz.

425 Memur Alımı İlanına Başvurmak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde oluşan eksiklikleri doldurmaya devam etmektedir. Gümrük ve Ticaret Bakanlığının resmi sitesinde yer alan iş talep formunu doldurarak başvuruda bulunabileceksiniz. Yapacağınız başvuruları dikkatli şekilde ve eksiksiz şekilde tamamlamalısınız. Posta yolu ile yapılacak olan başvurular geçersiz sayılacaktır. İlk öncelik olarak başvurunuzu elektronik ortamda yapacaksınız. www.gtb.gov.tr yazdığımız linki kopyalayıp adresinize yapıştırarak iş başvurusunda bulunabileceksiniz.

Sözlü sınava girmeye hak kazanıp kazanmadığınız Gümrük ve Ticaret Bakanlığı resmi sitesi tarafından duyularak bildirilecektir. Sözlü sınav hakkında detaylı bilgi almak için en aşağıda vereceğimiz linke tıklayarak gerekli bilgilere ulaşabileceksiniz.

Sözlü Sınav Tarihi: 18 Aralık 2017- 08 Ocak 2018

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Başvuru Süreci

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 425 memur alımı süreci yarın başlayacaktır. İlk başvuru günü 25 Ekim 2017 olup, son başvuru tarihi ise 5 Kasım 2017 olarak belirlenmiştir. Yukarıda alım yapılacak olan pozisyonlardan bahsettik ve bunlar için aranan her kriterin farklı olduğunu söyledik. İlanın tamamına ulaşmak için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Teknosa Çok Sayıda Personel Alımı Yapıyor! başlıklı makalemizde mağaza iş ilanları, teknosa insan kaynakları ve teknosa iş başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ