Finlandiya İşçi Alımı

Finlandiya İşçi Alımı

Finlandiya İşçi Alımı İş İlanları

 Finlandiya işçi alımı ve iş ilanları hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu makalemizde bulabileceksiniz. Finlandiya dünyaca kıskanılan ülkelerdendir. En çok okuma yazma oranı ve en düşük işsizlik oranına sahip ülkelerdendir. Dünyanın refah seviyesi en yüksek ülkelerin başında gelmektedir. Savaşlarla veya yurtdışı ülkeleriyle kargaşaya filan girmeden bulunduğu bölgede kendi içinde büyümeyi hedefleyen ülkedir.

Kuzey Avrupa’da yer alan 3 ülkeden birisidir. 3 Ülke’de refah seviyeleri çok yüksek olan ülkelerdendir. Yaşam standartları çok fazla gelişmiştir. İşsizlik oranı çok az ve kişi başına düşen gelir çok yüksektir. Bu sebeple bu ülkeye yerleşmeye çalışan bir çok insan bulunuyor. Temelli olarak yerleşmeniz zor olabilir, fakat geçici olarak çalışarak yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz.

Finlandiya da ne iş yapılır diye düşünüyorsanız işçi alımları daha çok inşaat, mühendis ve gıda sektörlerinde olmaktadır. Mühendisler çok iyi para kazanmaktadır. Finlandiya’da iş kurmak biraz sermaye isteyebilir. Fakat firma aracılığı ile gitmek hiç sermaye gerektirmez, direkt olarak para kazanmaya başlarsınız. İş kurmak istiyorsanız da çalışma izinlerinizi almalısınız.

Finlandiya İşçi Maaşları

Finlandiya çok fazla tercih ediliyor dedik. Bunun sebeplerinden de bahsetmiştik. Finlandiya işçi maaşları oldukça yüksek seviyelerdedir. Hangi pozisyonda çalışırsanız çalışın, alınan ücretler hemen hemen her ülkeden daha fazladır. Belki petrol zengini Arap ülkeleri ile aynı derecede olabilir. Fakat diğer tüm ülkelerden fazla ücret verilmektedir. Finlandiya mühendis alımı çok gerçekleştirmektedir.

Eğer hem çalışıp hem Finlandiya’ya yerleşme gibi bir düşünceniz var ise bu durum diğer ülkelere göre daha zordur. Finlandiya ülkesine vatandaş alacakken çok seçici olmaktadır. Finlandiya da yaşamak istiyorum diyorsanız detaylı araştırma yapmalısınız.

Finlandiya İş İlanları

Finlandiya iş ilanları güncel olarak yayımlanmaktadır. Bizler ve kariyer sitelerini takip ederek bu ilanlardan faydalanabilir, zamanında başvuru yapabilirsiniz.

Finlandiya iş başvurusu yayımlandığında sizden istenildiği şekilde formu doldurmalı, eğer belge isteniliyorsa bu belgeleri hazır hale getirilip ilgili birimlere teslim etmelisiniz. Ardından başvurular incelenip, başvurusu kabul edilenlere geri dönüşler sağlanacaktır.

Dilerseniz sizlerde aşağıdaki yorum bölümünden meslek bilginizi ve yapmak istediğiniz işleri yazabilirsiniz.
Not: İş bulacağını söyleyip ücret talep edenler ile irtibat kurmayınız. Sitemiz adına iş vereceğini söyleyenler ile de irtibat kurmayınız. İş veren değil, iş bulamanıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Diğer yurtdışı iş haberlerimi için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Avusturya İşçi Alımı başlıklı makalemizde avusturya iş ilanları, avusturya işçi alımı ve avusturya maaşlar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Ismail dedi ki:

  Merhabalar. Ben asciyim izmir mutfak sanatlari enstitusunden mezun oldum. Hiltonda stajyerlik ve bircok restorantta calistim yasim 21 rusca ve ingilizce biliyorum finlandiyada calismak istiyorum Finlandiya İşçi Alımı

 2. Mehmet Ali dedi ki:

  Bende finlandiyada gitmek istiyorum fakat elimde maliyeti ne olur oraya gidince nerede kalacaĝım yardımcı olursanız sevinirim

 3. Şebnem dedi ki:

  Ben sigortaciyim, işletme mezunuyum. Finlandiya da çalışmak isterim fakat yöntemleri nedir ne yapmak gerek araştırıyorum. Bilgilerinizi paylasmanizi rica ederim.

 4. reis elma dedi ki:

  Filandiyede çalışmak isterim alçı boyaciyim

BİR YORUM YAZ