Bulgaristan İşçi Alımı ve İş İlanları

Bulgaristan İşçi Alımı ve İş İlanları

Bulgaristan işçi alımı ve diğer konularda merak ettiğiniz her şeye bu yazımızda ulaşabileceksiniz. Bulgaristan konum bakımından bize çok yakın olduğundan çok fazla tercih edilmektedir. Bulgaristan komşu ülkelerimizden bir tanesidir. Bu ülkeyi tercih etmeyi düşünen ve bu ülke hakkında bilgi toplamak, iş ilanlarına nasıl ulaşabileceğini merak edenleri bilgilendirmek adına bu yazımızı hazırladık.

Bulgaristan’da bir çok Türk yaşamaktadır. Komşu olduğumuzdan işçi alışverişleri çok fazla olmaktadır. Fakat Bulgaristan iş imkanları bakımından çok üst seviyelerde sayılamaz. Yine de bir çok Türk firması oralarda faaliyetlerini sürdürmektedir. Ülkemizden işçi alımı olmaktadır. Diğer ülkelere göre daha az oranda olsa da inşaat ve gıda sektörlerinde yine işçi alımları yapılmaktadır.

Bulgaristan İş İmkanları

Bulgaristan işçi alımı, Bulgaristan’da hizmetlerine devam eden Türk firmaları sayesinde gerçekleşmektedir. İnşaat sektöründe bir çok Türk firması faaliyet gösteriyor. Bu firmalar ülkemizden işçi temin ediyor. Bulgaristan’da iş yapan türk firmaları zaman zaman işçi alımı ilanları yayımlamaktadırlar. Bu ilanlara kariyer siteleri ve bizim sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bulgaristanda iş yapan türk firmaları alımlarını daha çok inşaat sektörü ve üst seviyeli görevlilerden yapmaktadır. Mühendise ihtiyaç her zaman olmuştur.

Bulgaristan gelişmekte olan ülke olduğundan yatırımlar daha çok inşaat ve gıda sektöründen oluşmaktadır. İş başvurusu yapacakken sizlerden bazı belgeler ve şartlar istenilebilir. Öncelikle CV’nizi hazırlamalısınız. CV’ her yurtdışı iş ilanında istenilebilir. Pasaport hazırlanmalıdır. Bulgaristanda çalışmak istiyorum diyorsanız yayımlanan güncel ilanları takip edip, zamanında başvuru yapmalısınız. Başvurularınız eksiksiz olmalıdır.

Bulgaristanda Ne İş Yapılır?

Bulgaristanda ne iş yapılır diye düşünüyorsanız eğer bireysel olarak gidecekseniz ve ufak bir sermayeye sahipseniz giyim ve yemek sektörlerine girebilirsiniz. Firmalar ile gidecekseniz inşaat sektöründe çok fazla alım olduğundan bahsettik. Ama ben bulgaristanda iş kurmak istiyorum diyorsanız biraz sermayeniz olmalı. Kurabileceğiniz iş fikirleri:

  • Yemek işleri
  • Giyim işleri
  • Emlak işleri
  • Oyun salonları

Gibi sektörlerde rekabet azdır. Bu sektörlerde girişimcilik uygulanabilir. Fakat işi kuracağınız yer çok önemlidir. Bunu iyice araştırmalısınız. Firma aracılığı ile gitmek istiyorum diyorsanız işkur bulgaristan iş ilanları kategorisine göz atabilirsiniz.

Yorum kısmına bilgilerinizi yazarak işçi alımı yapan firmaların sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Sitemiz iş veren konumunda değildir. İş bulmanıza yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Diğer yurtdışı ilanları için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Belçika İşçi Alımı İş İlanları başlıklı makalemizde belçika iş ilanları, belçika iş imkanları ve belçika işçi alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ