Adalet Bakanlığı 1500 Hakim ve Savcı Alımı Yapıyor!

Adalet Bakanlığı 1500 Hakim ve Savcı Alımı Yapıyor!

Adalet Bakanlığı 1500 Hakim ve Savcı Alımı Yapıyor!

Bir son dakika iş ilanı ile sizlerleyiz. Az önce yayınlanan ilan ile Adalet Bakanlığı 1500 Hakim ve Savcı alımı yapacağını duyurdu. Bu ilan Devlet Personel Başkanlığı sitesi tarafından paylaşıldı. Alımlar başlamış bulunmaktadır. Peki alım nasıl gerçekleşecek? 1500 Hakim ve Savcı alımı ayrıntıları haberimizde sizlerle.

1500 Adli Yargı Hakim ve Savcı Alımı Yapılıyor!

Evet arkadaşlar 1500 hakim ve savcı alımı yapılacak peki bu alım süreci nasıl gerçekleşecek? Yapılan açıklamada 2017 dönemi için ihtiyaç durumuna göre alım adedi 1500 olarak belirlenildiğini görüyoruz. Bakanlığın yapacak olduğunu yazılı yarışma sınavı ve mülakat ile bu alımlar gerçekleştirilecektir.

Sınav Ne Zaman ve Nerede Yapılacak?

1500 Hakim ve Savcı alımı Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi yani ÖSYM tarafından 24 Aralık 2017 Pazar günü Ankara’da yapılması bekleniliyor. Sınav saati ise 10:00’dır. Sınavın süresi ise 130 dakika olarak belirlenmiştir.

Not: Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce sınava giriş işlemleri tamamen tamamlanacaktır. Daha sonrasında girişler kabul edilmeyecektir. Bu yüzden sınav saatinden 1 saat önce orada bulunması gerekmektedir.

Sınava Nasıl Başvururum?

1500 Hakim ve Savcı alımı sınavına nasıl başvurabiliriz? Başvurular 1-8 Kasım 2017 tarihleri arasında internet aracılığı veya ÖSYM başvuru merkezleri tarafından gerçekleştirilecektir. Başvuru merkezlerine yapacak olduğunuz başvurular bizzat siz tarafından yapılmalıdır. Posta yoluyla yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir bilginize sunarız.

Eğer ÖSYM’nin aday işlemleri sisteminde geçerli bir fotoğrafınız veya bir eğitim bilginiz bulunmuyorsa başvurunuzu başvuru merkezinden yapmanız gerekecektir.

Eğer ÖSYM’nin aday işlemleri sisteminde bir fotoğrafınız ve eğitim bilgileriniz bulunuyorsa internetten başvuru yapabileceksiniz. ÖSYM’nin sitesine https://ais.osym.gov.tr adresinden başvuru yapabilirsiniz. TC kimlik numaranız ve aday şifreniz ile giriş yapmanız gerekecektir. Tekrar söyleyelim ki posta yolu ile başvuru yapılmamaktadır. Fotoğrafınız ise son 50 ay içerisinde çekilmiş olmalı yani size benzemeli yoksa sıkıntı çekebilirsiniz riske atmayın deriz.

Başvuru Koşulları Neler?

  • Türk vatandaşı olmak
  • Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmanız gerekmektedir.
  • Hukuk Fakültesinden mezun olmuş olmak.
  • Kamu haklarına sahip olmak.
  • Askerlik durumu ile yapmış veya ertelenmiş olması gerekiyor.
  • Vücut veya akıl sağlığı yerinde olmak.
  • Taksirli suç hariç olmak üzere suç işlenilmemiş olması.
  • Bu mesleklere uygun davranışlarda bulunulmamış olması

Vb bazı bilgiler ve ilanın tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Diğer iş ilanları için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Gazi Üniversitesi 52 Personel Alımı Yapıyor! başlıklı makalemizde doçent iş başvurusu, gazi üniversitesi 52 personel alımı ve iş ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ